پهنای باند مورد استفاده خود را مورد بازبینی قرار دهید

آموزش شبکه

بیشتر کاربران برای این پرسش که  شما از چه میزان پهنای باندی که به شما اختصاص  داده شده بهره می گیرید،ارزش چندانی قایل نیستند،بیشتر مواقع سرعت اتصال است که مورد پرسش واقع می شود. اما ،اگر شما یک اتصال محدود داشته باشید چه پیش می آید؟

یا اگر بخواهید یک ایمیل اضطراری برای کسی بفرستید و سرعت اینترنت شما پایین باشد،چه خواهید کرد؟چگونه می توان هزاران هزار بایتی که از راه شبکه شما در آمد و شد هستند را اندازه گیری نمود؟

در آموزش شبکه می بینید که ، چیزهایی مانند یک ایمیل ساده می توانند پهنای باند شما بدون آنکه شما متوجه شوید مورد استفاده قرار دهند.

برای نمونه،یک ایمیل ساده که بین دو نفر رد و بدل می شود به طور میانگین حدود 150 کیلو بایت حجم دارد،یعنی به ازای هر کاربر 75 کیلو بایت برای هر پیام. اگر یک ایمیل چندین بار بین دو کاربر فرستاده و دریافت شود و یک فایل(Word) نیز به آن پیوست شده باشد،این میزان تا پانصد کیلو بایت می تواند افزایش یابد.اکنون در آموزش شبکه اگر شما روزانه از راه ایمیل با کاربران زیادی در ارتباط هستید(برای نمونه فرض می کنیم هر روز شما با ده کاربر ارتباط ایمیلی داشته باشید)،پهنای باندی که برای یک ایمیل تنها اختصاص  می یابد حدود پنج مگا بایت یا بیشتر می باشد.

این فقط یک ایمیل ساده است،اکنون تصور کنید شما همزمان کارهای دیگری نیز در جهان مجازی انجام می دهید،برای نمونه،امکان دارد شما مرورگر فایر فاکس را گشوده اید و وارد حساب کاربری فیس بوک خود شده اید،پس از آن به تماشای عکس های(Flickr) می نشینید،به پیام های توئیتر پاسخ می دهید،چند دقیقه ای را در فروم می گذرانید یا برای چند دقیقه به سایتهای خبری سرک می کشید و اخبار روز را می خوانید.

کنترل کردن

مسلما،هنگامی که به تلفن متصل هستیم،ما می توانیم اندازه پهنای باند را به کمک ابزار داخلی مورد استفاده شبکه کنترل کنیم.برای وظایف نرمال یک دسکتاپ،کار کمی دشوار است.

برنامه های زیادی در آموزش شبکه هستند که روی هر پلت فرم که آن برنامه ها را پشتیبانی کنند نصب میشوند،با نصب و سوار شدن این برنامه ها به آسانی میتوان پهنای باند مورد استفاده خود را کنترل نمود، اما در خصوص ابزار داخلی اوضاع به چه گونه است؟

خوشبختانه  به طرز شگفت آوری شمار زیادی گزینه برای ابزار شبکه یا کنترل پهنای باند وجود دارد که برای سیستم عامل های گوناگون می توان ابزار مناسب آن را یافت،اما برخی از آنها به آن اندازه کافی کارایی بالایی ندارند تا همه داده های حقیقی را مورد ارزیابی قرار دهند و پهنای باند واقعی را به تصویر کشند. اما در آموزش شبکه ما می توانیم با چند ترفند دریابیم در طول روز به چه میزان بایت داده ها از راه شبکه به سوی کاربران دیگر فرستاده شده.

جهت شرکت و ثبت نام در دوره آموزش شبکه با آموزشگاه برتر تماس بگیرید.

ادامه ی مطالب آموزش شبکه را در وب سایت برتر قسمت آموزش مطالعه کنید.

آموزشگاه برتر مجهزترین مرکز آموزش شبکه و امنیت در خاورمیانه.